Wigilia 2012r.

Wspomnienia z Wigilii

„Są miejsca, czasy i ludzie których się nie zapomina”
Od tego cytatu, będącego mottem szkoły, chciałbym rozpocząć wspomnienia z Wigilii na którą zostaliśmy zaproszeni  do S.O.S.W w Przyłęku.
   Rzeczywiście, takiego dnia spędzonego wśród wyjątkowej młodzieży  i  grona pedagogicznego, tak bardzo oddanego swoim Wychowankom nie pamiętam od lat. Pragnę zwrócić uwagę, że  przedstawienie  przygotowane całkowicie przez dzieci i nauczycieli  było wyjątkowym połączeniem pantomimy i dziecięcej zabawy  zainspirowanej różnymi bajkami. Jeżeli dołączyć do tego  kolędy prezentowane przez dzieci i śpiewane przy udziale wszystkich uczestników Wigilii, to łatwo sobie wyobrazić cudowną atmosferę zbliżających się Świąt  Bożego Narodzenia.  Ten nastrój udzielił się wszystkim, a dzieci ponadto mogły posłuchać bajek w wykonaniu Pani Małgorzaty Potockiej, która specjalnie na to spotkanie przejechała i  swoją wyjątkową osobowością dodała całości uroku. Niezapomniane wrażenia spotęgowali  jeszcze  Wolontariusze, których  wyjątkowe kreacje i przygotowane  z takim poświęceniem  liczne prezenty, dopełniły całości. Bez tych wszystkich,  tak wyjątkowo zaangażowanych  osób, nie udało by się wprowadzić nas w cudowny czas refleksji i oczekiwania na ….

Za  odrobinę zrozumienia,
Za każdą chwilę przeznaczoną dla innych,
Za każdy dar serca ,
dziękuję  w imieniu naszej Fundacji  tym wszystkim osobom, które nie zapomniały o potrzebujących bliźnich i dały  z siebie tak dużo ciepła.
   Zaangażowanie i pomoc niesiona najbardziej potrzebujących, jest świadectwem naszego człowieczeństwa . Jest  to wyjątkowy dar, który nie tylko powinniśmy pielęgnować w sobie, ale i  jak najczęściej dzielić nim się  z innymi. Mam nadzieję, że przesłanie to będzie nam przyświecać we wszystkich działaniach w 2013  i następnych latach.
Z podziękowaniem i wyrazami szacunku
Prezes Fundacji
Bogdan Ryniewicz