Julia Sobolewska

Julia - studiując socjologię w zakresie stosowanych nauk społecznych poznaję różne teorie dotyczące zagrożeń wykluczeniem społecznym, marginalizacji i „piętna”, które naznacza osobę inną, odróżniającą się od reszty. Poruszamy wątki stratyfikacji społecznej i marginalizacji niektórych grup. Uczą nas jak robić badania określające skalę danych zjawisk. Teorie, suche fakty, badania jakościowe i ilościowe nie oddają jednak możliwości jakie ma jednostka. Możliwości niesienia pomocy, wywołania uśmiechu, obdarowania zagrożonych „innością” namiastką zwykłej codzienności, która dla większości ludzi jest tak oczywista, że aż niezauważalna – wszystkie te pragnienia chcę realizować w Fundacji Akademia Życia.